Zenobiusz-Samotny wilk

Przypomnienie o co walczymy,Budujcie bustery,róbcie orgonity !!!

Rozpoczyna się rzymski etap procesu beatyfikacyjnego Kunegundy Siwiec

Posted by zenobiusz w dniu 25 czerwca 2013


Rozpoczyna się rzymski etap procesu beatyfikacyjnego

Kunegundy Siwiec

Stolica Apostolska wydała dekret ważności dochodzenia diecezjalnego w procesie beatyfikacyjnym Kunegundy Siwiec – poinformował KAI wicepostulator w procesie, o. Szczepan T. Praśkiewicz. Tym samym rozpoczął się rzymski etap dochodzenia do wyniesienia na ołtarze Sługi Bożej ze Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych.
Kongres zwyczajny Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w tej sprawie odbył się 1 marca br., podczas sede vacante, tj. po abdykacji papieża Benedykta XVI, a przed wyborem papieża Franciszka. Tę samą datę nosi wspomniany dekret „de validitate inquisitionis dioecesanae”.
„Wydanie dekretu jest aktem prawnym ogromnej wagi; oznacza bowiem, że dotychczasowe dochodzenie kanoniczne, które w latach 2007-2011 odbyło się w Archidiecezji Krakowskiej, przeprowadzono w sposób ważny i kompetentny. Tym samym rozpoczyna się kolejna, rzymska faza procesu gloryfikacji Służebnicy Bożej Kunegundy Siwiec w Kościele” – wyjaśnia w przesłanym KAI komunikacie o. Szczepan T. Praśkiewicz OCD.
„Jako wicepostulator tegoż procesu w latach 2007-2011, tj. podczas całej jego fazy diecezjalnej, pragnę ponowić moje podziękowanie tym, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w jego prowadzenie, a także wszystkim, którzy wspierali go swoją modlitwą i ofiarami” – dodaje w komunikacie o. Praśkiewicz, zachęcając jednocześnie „do dalszego wspierania prac procesowych, zmierzających do uznania przez Stolicę Apostolską heroiczności cnót Służebnicy Bożej, a także do wypraszania u dobrego Boga cudu za jej przyczyną”.
22 czerwca odbędzie się XVI Ogólnopolska Pielgrzymka do grobu Służebnicy Bożej Kunegundy Siwiec w Stryszawie. Środowiskiem skupiającym Przyjaciół Kunegundy i gromadzącym środki niezbędne do prowadzenia dalszego etapu jej procesu beatyfikacyjnego jest Diakonia Przyjaciół Służebnicy Bożej Kunegundy Siwiec, ul. Karmelicka 22, 34-100 Wadowice (www.kundusia.pl).
Proces beatyfikacyjny Kunegundy Siwiec rozpoczął się w Kurii Metropolitalnej w Krakowie 21 grudnia 2007 r. Zgromadzono liczne dokumenty dotyczące jej życia i opinii świętości i podczas trzydziestu sesji trybunału kościelnego przesłuchano w tej sprawie wielu świadków, zarówno duchownych jak i świeckich.
Dochodzenie diecezjalne w sprawie życia, cnót i opinii świętości Służebnicy Bożej Kunegundy Siwiec zakończono 28 października 2011 r. w Krakowie. Sesji trybunału diecezjalnego w kaplicy arcybiskupów krakowskich przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Akta procesowe po zakończeniu dochodzenia diecezjalnego zostały przekazane Stolicy Apostolskiej, gdzie były badane przez Kongregację Spraw Kanonizacyjnych.

Congregavit nos in unum Christi amor ____

 
 

KUNEGUNDA SIWIEC

1943

Matka Boża (3 maja):

Przyszedł czas na powstanie Polski. Ja będę Królową, a Syn mój będzie obwołany Królem.

Pan Jezus:

Dam ci krzyż, a przez przyjęcie go w spokoju,  pomożesz Mi w zbawianiu dusz. Bądź cierpliwa.  Udzielę ci większych łask po tym krzyżu. Gdy całkowicie oderwiesz się od spraw doczesnych,  każde tętno serca będzie Mi oddawać miłość. Wszystko, cokolwiek będziesz czynić, zamieni się w miłość.

 Polska będzie moim królestwem. Będzie wielka, będzie dobra i radość Mi sprawiać będzie.

29 VI 1944 r.)

Matka Boża: 

Niedziela palmowa Polacy dlatego tak dzielnie się biją, że czczą mnie, a ja upraszam im u Syna mojego odwagę i dzielność

Kunegunda Siwiec,

nazywana Kundusią, to świecka karmelitanka ze wspólnoty wadowickiej, która zmarła w opinii świętości w 1955 r.
Od 1942 r. ks. Bronisław Bartkowski, kapelan sióstr zmartwychwstanek i kierownik duchowy Kundusi, rozpoczął notowanie jej Nadprzyrodzonych oświeceń, tj. rozmów, jakie prowadziła z Panem Jezusem, z Matką Bożą i ze świętymi.

Jakże znamienne dwa cytaty.Zapowiedź królowania nad Polską Jezusa,jest potwierdzeniem jedynej możliwej interpretacji przesłania dla Rozalii Celakówny.To jest skierowane  do Polskiego Kościoła.
Drugi cytat,powinien zapaść w pamięć świeckich.
“Polacy dzielnie się biją” nie tylko modlą się ,ale dzielnie się biją.To przesłanie ,do walki politycznej ,o jak najbardziej polski Rząd,więc obok krucjaty Różańcowej i modlitw ,za dezyzje Episkopatu,każdy Polak powinien zająć jednoznaczną postawę polityczną.
Jeśli ktoś myśli ,że Jezus jako Król rozwiąże wszystkie nasze problemy ,błądzi,albo nie zna historii.
Modlitwa i czyn,modlitwa i praca,modlitwa i walka.Dopokąd jeszcze mamy szansę.Nasi przodkowie 
szablą bronili Chrześcijaństwa ,nie tylko modlitwą. !!!(zen)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: