Zenobiusz-Samotny wilk

Przypomnienie o co walczymy,Budujcie bustery,róbcie orgonity !!!

Skutki przeceniania aktywności diabła

Posted by zenobiusz w dniu 21 czerwca 2013


Skutki przeceniania aktywności diabła

Kiedy ktoś szuka diabła we wszystkich rzeczach, tym samym zaczyna przeceniać działanie szatana w świecie. A taka postawa prowadzi do demonizacji całego stworzenia, co oddala chrześcijanina od przesłania Ewangelii i stwarza wrażenie, jakoby samo chrześcijaństwo było religią dualistyczną, a Chrystus w dziele zbawienia nie zwyciężył do końca zła. Jednakże w takiej sytuacji nie można już mówić o chrześcijaństwie, ale raczej o neognozie czy wręcz o neomanicheizmie. Osoba dostrzegająca w każdym stworzeniu zło, przynajmniej w sposób pośredni lub domyślny (implicite), przeczy chrześcijańskiej prawdzie teologicznej, która głosi, iż wszystko, co Bóg uczynił, jest dobre (por. Rdz 1, 4. 10. 12. 18. 21. 25. 31). Co więcej, chrześcijanin przeceniający moc szatana, w pewnej mierze swoją postawą potwierdza sens kultu szatana i satanizmu.

Ludzie szukający diabła we wszystkich rzeczach częstokroć lubią odwoływać się do egzorcyzmów jako najbardziej skutecznego środka w walce ze złem. W ten sposób przynajmniej pośrednio deprecjonują skuteczność działania sakramentów, w tym zwłaszcza chrztu, bierzmowania, Eucharystii, pokuty czy namaszczenia chorych. Co więcej, zdają się oni stawiać obrzęd egzorcyzmów, który nie jest zaliczany do sakramentów, wyżej od samych sakramentów. Taka postawa może prowadzić do nadużyć w odniesieniu do odprawiania egzorcyzmów, które winny być sprawowane przez wyznaczonego kapłana wyłącznie za zgodą biskupa. Ta praktyka Kościoła wskazuje, iż przy sprawowaniu egzorcyzmów należy zachowywać szczególną roztropność i ostrożność, aby nie szukać diabła tam, gdzie go nie ma. Dlatego też w walce ze złem w życiu codziennym skuteczne są przede wszystkim ustanowione przez Chrystusa sakramenty, natomiast egzorcyzmy stanowią środek walki z szatanem tylko w sytuacjach ekstremalnych, zwłaszcza przy wyraźnym opętaniu człowieka przez złego ducha.

Wreszcie przecenianie działania szatana, przynajmniej w sposób pośredni, prowadzi do wniosku, iż ludzka wolność jest w dużej mierze ograniczona i że mamy do czynienia z pewnego rodzaju determinizmem. To oznaczałoby, iż to raczej szatan, a nie człowiek, odpowiedzialny byłby za popełniane ludzkie grzechy. Na poparcie tego twierdzenia można by nawet odwołać się do biblijnego opisu grzechu pierworodnego, po popełnieniu którego Bóg zapytał Ewę: Dlaczego to uczyniłaś?, na co ona odpowiedziała: Wąż mnie zwiódł i zjadłam (Rdz 3, 13).

A zatem, na podstawie powyżej przeprowadzonej refleksji można stwierdzić, że z pewnością nie wolno lekceważyć istnienia i działania szatana w świecie. Jednak nie należy też szukać go we wszystkich rzeczach, ponieważ taka postawa może prowadzić wręcz do ośmieszenia chrześcijaństwa, w tym samego Boga, który to uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna, w którym mamy odkupienie – odpuszczenie grzechów (Kol 1, 13-14). Jako chrześcijanie jesteśmy powołani do szukania Boga we wszystkich rzeczach i głoszenia Dobrej Nowiny (Ewangelii) o zwycięstwie Chrystusa nad śmiercią, grzechem, szatanem i piekłem.

Marek Blaza SJ

 

https://samotnywilk2011.wordpress.com/2013/06/19/hulali-po-polu-i-pili-kakao/#comment-2613

Reklamy

Komentarzy 21 to “Skutki przeceniania aktywności diabła”

 1. zenobiusz said

  Ponieważ “w zdrowo funkcjonującym kościele Bóg jest źródłem akceptacji, miłości i wartości”, Jeff Van Vonderen przyrównuje kościół do rodziny, w łonie którego rolą odpowiedzialnych jest pomagać, kształtować, służyć i odpowiadać na potrzeby parafian. Jednakże zauważa on: “W niektórych systemach religijnych myśli, uczucia, pragnienia i potrzeby członków nie liczą się. Nie zaspokaja się “ich aspiracji”; przeciwnie, członkowie są w kościele, aby zaspokoić potrzeby przywódców. Gdy dzieje się tak we wspólnocie chrześcijańskiej, chodzi o nadużycie duchowe”.

  Myślę, że nadużycie duchowe jest również formą gwałtu, którego dokonuje się w imieniu Boga i Chrystusa, zadając osobie wierzącej rany w samej głębi jej duszy.

  Konsekwencje tego są katastrofalne. Ofiary muszą pokonać wielkie trudności, aby powrócić do normalnego życia. Doszły one do wniosku, że Bóg lubi się mścić, że cały czas szuka słabości u ludzi wierzących, aby je karać i posyłać do piekła. Osoba wykorzystana duchowo ma bardzo negatywny obraz samej siebie. Przytłacza ją wstyd i z trudem okazuje innym zaufanie. W wielu przypadkach wykazuje silną “alergię” na jakikolwiek system religijny.
  https://samotnywilk2011.wordpress.com/2013/06/19/hulali-po-polu-i-pili-kakao/#comment-2612

 2. Piast Kołodziej said

  I własnie w tym kierunku popłynęła strona Wowitów i naczelnej demonolożki kraju, która w razie potrzeby wyśle penitentów do egzorcysty, omodli, przemodli….

 3. Piast Kołodziej said

  Główna demonolożka napisze bez trudu „Jezus jest Panem”, a potem w komentarzu kogoś opluje, zniesławi, wykpi i jest w porządku

 4. Piast Kołodziej said

  można się tylko domyślić, że po Mszy św. z o. Danielem demonolożka otrzymała nową misję a jej aniol stróż kazał wszystko moderować

 5. Piast Kołodziej said

  nie dziwię się, że można popaść w paranoję… ostatnie wpisy na Wowitach to o samych demonach, demony atakują; demony wokoło; inne strony demoniczne; osoby wypowiadające się inaczej niż demonolożka by chciała są opętane – toż można zwariować! nie dziwię się po raz kolejny, że demonolożka – jak pisze w swoim komentarzy – „rży ze śmiechu” (jak kobyła)

  • zenobiusz said

   Przykre to,ale jeszcze dziwniejsze refleksje mam po poanalizowaniu fejsbuka.
   Katolicy w sieci są w defensywie ,nie potrafią wychwytywać,i odpierać ataków na Kośćiół.
   Piszą na niszowych blogach,lub są wmanewrowywani właśnie w takie „akcje”

   • Piast Kołodziej said

    Dla przypomnienia (wowitom i kaplanom wplątywanym w ich intrygi)
    W dokumencie Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów: „Egzorcyzmy i inne modlitwy błagalne” w punkcie 19 czytamy:

    „Egzorcyzm należy sprawować w taki sposób, aby wyrażał wiarę Kościoła i nie nastręczał nikomu skojarzenia z czynnością magiczną względnie zabobonną. Nie należy dopuszczać do tego, by stał się dla obecnych widowiskiem. Nie wolno udostępniać przebiegu egzorcyzmu żadnym środkom społecznego przekazu. Zarówno egzorcysta jak uczestnicy obrzędu winni zachować dyskrecję i nie informować o nim ani przed faktem, ani po jego dokonaniu .
    Dokument powyższy jest częścią Rituale Romanum, czyli ksiąg obrzędowych Kościoła Katolickiego. Już samo nagrywanie przebiegu egzorcyzmów było złamaniem dyscypliny kościelnej, jak i bombardowanie seriami pytań.

    • zenobiusz said

     Na tym polega perfidia całej „akcji”.Kapłani jak sądzę bez swojej wiedzy,są wmontowywani w takie właśnie działania.
     Nie postrzegając wszędzie diabła stwierdzę jednak że „diabeł tkwi w szczegółach”.Egzorcystów nienawidzi szczególnie.

     http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/06/18/atakow-lucyfera-ciag-dalszy-tym-razem-na-ks-adama-skwarczynskiego-za-tekst-krotkie-egzorcyzmy/#comment-46872
     Asia pisze:
     20 Czerwiec 2013 o 17:53
     Dziekuje wszystkim osobom za modlitwe niech milosierny Bog wam wynagrodzi prosze o modlitwe w intencji ksiedza Marka Balwasa i jutrzejsza spowiedz sakranent pokuty i pojednania o godzinie 15 obecnie jestem w trakcie codziennego usuwania zeczy ktore szatan zamiescil na moim profilu
     Odpowiedz
     wobroniewiary pisze:
     20 Czerwiec 2013 o 20:27
     Bogu niech będą dzięki

     Asia jesteśmy z Tobą i z drugą Asią.

     Ks. Marek, drugi Marek, ks. Michał i ks. Jacek mają nasze wsparcie modlitewne

     • zenobiusz said

      Tak więc mamy co najmniej czterech nagłośnionych Kapłanów ,bez Adminki „bezradnych ‚ ????

     • Piast Kołodziej said

      ktoś tu chyba pisał, że mowa o demonach działa jak ich przywoływanie. Nie możne – jak pisze pisze ks. Marek Blaza Sj demonizować wszystkiego i wszystkich – bo potem są takie skutki jak na przykladzie demonolożki.

     • Megi said

      Teraz szczególnym obiektem zainteresowania jest ks. Michał Olszewski. Osłabienie jego autorytetu byłoby dużą stratą ze względu na zakres jego działalności ewangelizacyjnej.

      • zenobiusz said

       Najmłodszy polski egzorcysta jeśli się nie mylę.

      • zenobiusz said

       Z mojego doświadczenia i wiedzy nabywanej z niejednego „pieca”:
       Wskazanie jaki Kapłan, kiedy i kogo będzie poddawał egzorcyzmom jest wskazówką dla satanistów do otoczenia miejsca klątwami,a więc wzmocnienia działań demonicznych. Stąd zdumiewa mnie nie prośba o modlitwę w intencj „wiadomej Bogu”,a takie wskazywanie „namiarów”.Mam nadzieję ,że Milena@ jest osobą witrualną.

       Proszę czytelników o modlitwę w intencji Kapłana wystawianego
       w ostatnich wpisach na Wowit.

      • Megi said

       Nie dali się zmanipulować ks. Markielowski (chociaż we wpisie o Asiach przywołuje się link do wcześniejszej próby manipulacji) i chyba ojciec Daniel.

     • zenobiusz said

      Czego jeszcze dowiadujemy się ?
      Egzorcysta ,czy egzorcyści wyznaczeni przez Biskupa miejsca zamieszkania
      osoby wymagającej pomocy, nie nadają się. Trzeba jechać do innej diecezji.
      Osoba nagłośniona mieszka niespełna 600 m od siedziby Biskupa Fary i do kościoła Klarysek,
      gdzie są bardzo dobrzy kapłani ma „rzut beretem”. I oto w internecie znajduje pomoc,zwłaszcza
      na nieocenionym blogu naszej Adminki i jej zespołu ???
      Zauważcie nikt z nich nie miał nic do powiedzenia na moim blogu, o którego działaniu mimo zniknięcia „Zenobiusza” wiedzą.

     • zenobiusz said

      R-s Ewa udostępniła link.
      Środa
      Bardzo prosimy o modlitwę w dniu dzisiejszym, w nocy oraz w dniu jutrzejszym w intencji Asi (Nr 2), nad którą jutro, 20 czerwca 2013 odbędzie się egzorcyzm, który przeprowadzi ks. Michał Olszewski scj .
      Przypominamy za Asią zasady:
      Jeżeli ktoś podejmuje się modlitwy za osobę zniewoloną to:
      1) powinien mieć pozamykane własne “furtki” stanowiące dostęp dla czarnego.
      2) musi i to należy podkreślić – musi być w stanie łaski uświęcającej.
      3) nie może zwracać się bezpośrednio do czarnego.
      4) najlepiej żeby odmawiał jakieś modlitwy ogólnodostępne np. różaniec, czy jakieś litanie.
      5) NIE WOLNO wchodzić w ŻADNE dialogi z czarnym, bo to może być NIEBEZPIECZNE!

      http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/06/18/atakow-lucyfera-ciag-dalszy-tym-razem-na-ks-adama-skwarczynskiego-za-tekst-krotkie-egzorcyzmy/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: