Zenobiusz-Samotny wilk

Przypomnienie o co walczymy,Budujcie bustery,róbcie orgonity !!!

Liczę na pomoc.

Posted by zenobiusz w dniu 20 czerwca 2013


 • http://anp.kj.org.pl/

  Witam. Jestem uczniem I LO w Dębicy i jako klasa bierzemy udział w projekcje „Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu” organizowanym przez Klub Jagieloński. Aby dostać się do finału organizujemy akcje charytatywną w naszym mieście, ale to nie wszystko. Potrzebujemy również głosów na nasz tekst : http://anp.kj.org.pl/konkurs/tekst/76/

  zdjęcie :

   http://www.anp.kj.org.pl/konkurs/obrazek/73/ i film

  http://www.anp.kj.org.pl/konkurs/film/57/. Czy mógłbym liczyć na udostępnienie tego na Twoim blogu? Bardzo by nam to pomogło. To nic nie kosztuje a nam daje szansę na wygraną. Dla każdego to jedynie parę kliknięć, natomiast dla nas aż. Liczę na pomoc. Z góry serdecznie dziękuję.

  Dzień jak co dzień. Wracam do domu, siadam na kanapie, włączam telewizor. Przełączając kanały trafiam w końcu na program informacyjny. Widzę to samo co zawsze: nasi kochani przywódcy znów się obrażają, prześcigają w oskarżeniach. Z ich ust słyszę tylko puste frazesy, z których kompletnie nic nie wynika. Kolejne komisje i śledztwa. Na posiedzeniu sejmu może dwie trzecie posłów. Za co oni dostają swoje wygórowane pensje? Drażnią mnie te gadające głowy. Wytrzymuję 5, może 10 minut. Lekko podirytowana chwytam pilota i jednym ruchem przerywam swoją mękę. Właściwie mam już wstawać z kanapy, kiedy w zgaszonym, czarnym ekranie widzę dziewczynę. Kompletnie nic nie robi, siedzi tylko i patrzy na mnie ze skwaszoną miną. Jej widok przyciąga moją uwagę. To głupie, ale.. może rzeczywiście czas spojrzeć na siebie?

              Marzy mi się Polska ludzi, którym nie jest wszystko jedno. Nic więcej, tylko tyle wystarczy. Połowa obywateli nie idzie nawet na wybory. Nie obchodzi ich kto rządzi ich krajem, albo nie wierzą, że mogą cokolwiek zmienić. Narzekają tylko na to, jak źle im się żyje i plują jadem we wszystkich, których mogliby obarczyć winą. W najlepszym wypadku wychodzą na ulice w ramach protestu, kiedy problem dotyczy bezpośrednio ich. Druga połowa przychodzi do urn, zakreśla, czasem przypadkowe, nazwiska i uważa, że na tym skończyła się ich rola. A przecież jako naród możemy naprawdę wiele! To nie tak, że wybieramy rząd, a on przez całą kadencję ma kompletną ‚samowolkę’. Petycje, projekty obywatelskie, spotkania z posłami – to wszystko zostało stworzone właśnie po to, żebyśmy mieli coś do powiedzenia. Chciałabym, żeby Polacy byli narodem aktywnym, o silnym poczuciu odpowiedzialności za własny kraj.

              Trudno powiedzieć, jak według NAS powinna wyglądać Polska. Różnimy się od siebie, mamy odmienne poglądy, każdy z nas dostrzega inne problemy naszej ojczyzny, którymi należałoby się zająć. Jednak to właśnie to jest dla mnie niesamowite. Tyle ile głów w państwie, tyle pomysłów na zmiany. Wystarczy pobudzić ludzi do działania, namówić do wyrażania swoich opinii, być otwartym (drodzy politycy!) na ich propozycje.

              Wiem, że mentalność człowieka trudno zmienić. W idealnym świecie nie byłoby rasistów ani ksenofobów, ludzie szanowaliby poglądy innych, a politycy służyliby państwu zamiast dbać o własny interes. Nie da się sprawić, żeby wszyscy byli wzorami do naśladowania. Jednak marzy mi się Polska, w której obywatele byliby świadomi, że w dużej mierze to co dzieje się wokół, zależy właśnie od nich. Polska ludzi czynu.

Reklamy

Komentarzy 12 to “Liczę na pomoc.”

 1. Megi said

  Ciekawa inicjatywa.
  Konkurs został już rozstrzygnięty.

  http://anp.kj.org.pl/

  • zenobiusz said

   Dopiero dzisiaj to znalazłem na swoim koncie na FB
   Młody człowiek wpisał się 13 go ale ja tam nie zaglądam często.

 2. Boydar said

  „…W idealnym świecie nie byłoby rasistów ani ksenofobów…”
  „…Petycje, projekty obywatelskie, spotkania z posłami – to wszystko zostało stworzone właśnie po to, żebyśmy mieli coś do powiedzenia…”
  Te dzieciaki, nie wiedzą o czym mówią (piszą), ale mówią.
  Nie podoba mi się to.
  Do dzieci (mentalnych) za wielkich pretensji mieć nie można;
  czy nie ma jednak wokół nich kogoś, kto wytłumaczy, że świat jest jednak nieco inaczej zorganizowany ?
  Na tym mule (muł – krzyżówka konia z osłem), daleko nie zajadą, i żadne propagowanie im nie pomoże, wręcz przeciwnie.

  • zenobiusz said

   Dorosną 🙂
   To oficjalny konkurs 🙂

   • Boydar said

    Od nas zależy jak, jak dorosną.
    Od naszych reakcji, na ich postępowanie.

    • zenobiusz said

     To bardziej w naszych środowiskach,wirtualnie tylko ,ciut,ciut… 🙂

     • Boydar said

      Zen, dzisiaj miałem średni dzień. Nie dam rady żartować. Tego typu „oficjalne” konkursy, to treningi umiejętności pływania w gnojówce. Normalny człowiek, nie powinien być kibicem takich dyscyplin. Prędzej czy później, spośród „zawodników”, odpowiedni ludzie wytypują „mistrza”. I będziemy mieć nowego pr. Bartoszewskiego albo psł. Niesiołowskiego. Weto !

      • Wizja said

       Zgadza się – to trening umiejętności pływania w gnojówce. My też się tego uczyliśmy- np. pisząc „poprawne ” wypracowania na jęz.polskim w oparciu o lektury obowiązkowe. Czyż nie? Uświadamialiśmy sobie konsekwencje takiej spolegliwości – już jako mocno dorośli , niektórzy nigdy na to nie wpadli.
       Ps. Czy nasi rodzice mówili : pisz dziecko uczciwie i prawdziwie , zgodnie z twoją własną interpretacją i znajomością rzeczy ? Raczej nie , chcieli ,żebyśmy zdali tę maturę i szli dalej bez komplikacji. Czy wobec tego nasi rodzice byli marnymi koniunkturalistami i słabeuszami ? Nie. Oni po prostu chcieli nam oszczędzić bólu ,jakiego przysparza życie W PRAWDZIE. Ale mieli nadzieję, zdołali nam jakoś przemycić czyste zasady gry ,czasem dyskretnie , wierząc,że sami wyprostujemy swoją ścieżkę – kiedy się wzmocnimy.To wszystko bardzo pokrętne ale niektórzy dają radę.

       • Megi said

        Świetne.
        Trudno się dziwić, że z takim podejściem jesteście z Zenobiuszem postrachem malkontentów i destruktorów.
        „Zioniecie” optymizmem i nadzieją.

      • zenobiusz said

       Nie takie to proste.Młodzież,też ma swój rozum,i poza „robionymi liderami” rosną autentyczni.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: