Zenobiusz-Samotny wilk

Przypomnienie o co walczymy,Budujcie bustery,róbcie orgonity !!!

By nie dopadło nas” ponuractwo”

Posted by zenobiusz w dniu 20 czerwca 2013


 

Reklamy

Komentarzy 14 to “By nie dopadło nas” ponuractwo””

 1. Megi said

  https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/253340_574046462625698_863931985_n.jpg

 2. Megi said

  Humor według WoWiT

  Maria z Warszawy pisze:
  20 Czerwiec 2013 o 14:21
  Proszę Księdza,przepraszam ale dlaczego Ksiądz chce budować więzienia?
  Kto tam będzie siedział?Morderca – nie bo on tylko chciał sobie powiększyć przestrzeń życiową bądź opanowała go w tym momencie “pomroczność jasna”. Oszusta czy złodzieja – nie bo on tylko postanowił sobie, że jemu się należy to co Ksiądz posiada, fałszerza – nie bo to co komuś odebrał to przecież wynik jego ciężkiej pracy.
  Stanowczo więzienia są tu nie na miejscu.
  Zamiast kazań proponuję wykłady p.Biedronia i spółki a wyżebrane pieniądze niewatpliwie należy przeznaczyć na budowę sexshopów dla 4 latków 🙂 🙂 🙂 będą wspaniałą inwestycją w przyszłośc narodu 🙂 🙂 .
  Adminków proszę o wstawienie buziek w odpowiednich miejscach.

  Odpowiedz
  wobroniewiary pisze:
  20 Czerwiec 2013 o 14:44
  Zamiast kazań proponuję wykłady p.Biedronia i spółki a wyżebrane pieniądze niewatpliwie należy przeznaczyć na budowę sexshopów dla 4 latków 🙂 🙂 🙂 będą wspaniałą inwestycją w przyszłośc narodu 🙂 🙂 .

  🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

  http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/06/20/ks-tomasz-delurski-drugi-policzek-kiedy-i-za-co-przepraszac-a-kiedy-powiedziec-stop/#comment-46849

 3. zenobiusz said

  Należy bro­nić bli­skich czy samego sie­bie. Chrze­ści­jań­stwo nie jest reli­gią mię­cza­ków i życio­wych fajt­łap, któ­rzy w sło­wach o dru­gim policzku szu­kają uspra­wie­dli­wie­nia wła­snej sła­bo­ści. Tchó­rzo­stwo to nie pokora i cał­ko­wi­cie wbrew Ewan­ge­lii jest cią­głe prze­pra­sza­nie, że żyjemy.

  Nasza droga krzy­żowa nie może być poszu­ki­wa­niem cier­pie­nia. Ono przy­cho­dzi i można go nazwać krzy­żem, tylko wtedy gdy zro­bi­li­śmy wszystko, aby go unik­nąć. Cza­sem praw­dziwa miłość prze­ja­wia się w wysta­wie­niu wali­zek za drzwi mężowi czy synowi, niż w „pokor­nym“ zno­sze­niu cier­pień przez całe lata. Krzyż możemy tylko przy­jąć z ręki Boga, nie wytwa­rzać go samemu. Wtedy staje się zna­kiem zba­wie­nia, nie zaś uspra­wie­dli­wie­niem „Bóg tak chciał“.

 4. zenobiusz said

  Ania pisze:
  20 Czerwiec 2013 o 16:10
  OBŁUDA GASI RADOŚĆ I NISZCZY WIELKODUSZNOŚĆ

  Chrześcijaństwo to nie kazuistyka przykazań, bo ta prowadzi do obłudy, uniemożliwiając radosne i wielkoduszne obcowanie z Bogiem. Mówił o tym papież Franciszek podczas porannej Mszy św. 19 czerwca w kaplicy Domu św. Marty. Tym razem przybyli na nią pracownicy Kongregacji ds. Biskupów i Papieskiej Rady ds. Rodziny.

  W homilii Ojciec Święty nawiązał do słów Jezusa z czytanej dzisiaj Ewangelii, w których przypomina On właściwe zasady jałmużny, modlitwy i postu. Są one skontrastowane z postawą faryzeuszy i uczonych w Piśmie, którzy z jednej strony mnożą pobożne przepisy, a z drugiej swoją obłudą przeszkadzają ludziom wejść do Królestwa Bożego. Papież nazwał ich intelektualistami bez talentu, moralizatorami bez dobroci i nosicielami muzealnych cacek, przypominając, że na kartach Ewangelii Jezus często ich gromi. Tym razem idzie jeszcze dalej, ukazując obłudę w tym, co święte.

  Pan mówi o poście, modlitwie i jałmużnie: trzech filarach chrześcijańskiej pobożności i wewnętrznego nawrócenia, które Kościół proponuje nam wszystkim w Wielkim Poście – powiedział Ojciec Święty. – Także na tej drodze mamy obłudników, którzy się puszą, gdy poszczą, przy dawaniu jałmużny, na modlitwie. Myślę, że gdy obłuda dochodzi do tego punktu relacji z Bogiem, nie jest daleko od grzechu przeciwko Duchowi Świętemu. Tacy nie wiedzą, co to piękno, miłość czy prawda. Są mali i podli.

  Franciszek przypomniał, jak wiele zła obłuda wyrządza w Kościele. Tymczasem wzorem dla nas powinna być postawa ewangelicznego celnika, który w pokorze i prostocie woła z głębi serca: “Panie, zmiłuj się nade mną grzesznikiem”. Wszyscy powinniśmy się tak modlić codziennie, pamiętając, że chodzi o “grzechy konkretne, a nie teoretyczne – podkreślił papież. Dodał, że taka modlitwa pomaga kroczyć drogą odwrotną niż obłuda, która jest pokusą nas wszystkich.

  Ale my wszyscy mamy też łaskę, która przychodzi od Jezusa Chrystusa: łaskę radości, wielkoduszności, wspaniałomyślności – dodał Ojciec Święty. – Obłudnik nie wie, co to radość, wspaniałomyślność, nie zna wielkoduszności.
  — OBŁUDA GASI RADOŚĆ I NISZCZY WIELKODUSZNOŚĆ
  (6 zdjęć)

  http://www.facebook.com/media/set/?set=a.280108908801997.1073741898.240251789454376&type=3
  Odpowiedz
  http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/06/20/ks-tomasz-delurski-drugi-policzek-kiedy-i-za-co-przepraszac-a-kiedy-powiedziec-stop/#comment-46863

 5. zenobiusz said

 6. zenobiusz said

  NIe wiem ,czy to jest kpina w żywe oczy ,by i tak okazać własną „pobożność ” czytelnikom WoWiT,i zagrać na nosie ,zwracającym uwagę ,czy oni nie rozumieją tekstów i filmów zamieszczanych.

 7. zenobiusz said

  Paweł pisze:
  20 Czerwiec 2013 o 15:50
  Ja wam radzę napisać drukowanymi literami że to jest taka sama ironia jak u księdza Tomasza, znając przewrotność diabła znowu ktoś wymyśli, że jesteście za więzieniami i sex-shopami dla maluchów.
  http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/06/20/ks-tomasz-delurski-drugi-policzek-kiedy-i-za-co-przepraszac-a-kiedy-powiedziec-stop/#comment-46860

  Maggie pisze:
  20 Czerwiec 2013 o 17:21
  Ks.Delurski ….czy rzeczywiscie ksiadz tak mowi? Moze to zart? Szok…..

  Nawet dziecko rozumie, ze sa warunki przebaczenia grzechow.
  Przebaczenie blizniemu to poskromnienie zemsty tj nienawisci w sercu, ale nie rezygnacja z obrony godnosci etc.

  JPII przebaczyl naslanemu mordercy, co nie znaczy ze automatycznie mozna bylo takiego wypuscic na wolnosc!

  Jezus jest Panem!
  http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/06/20/ks-tomasz-delurski-drugi-policzek-kiedy-i-za-co-przepraszac-a-kiedy-powiedziec-stop/#comment-46871

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: