Zenobiusz-Samotny wilk

Przypomnienie o co walczymy,Budujcie bustery,róbcie orgonity !!!

Nie od razu Kraków zgiftowano.Efekty już są.

Posted by zenobiusz w dniu 7 czerwca 2012


Przypominam wpis o zgiftowaniu orgonitami Krakowa jakiś czas temu.I oto ,zmiana stosunku do Telewizji Trwam ,rzuca się wręcz w oczy.

 

https://samotnywilk2011.wordpress.com/2011/08/21/oczyscicprawdziwa-stolice-polski-zabojcy-smokow-pozdrowienia/

 

 

Kardynał Dziwisz o Telewizji Trwam: to niepokojące

PAP, IAR | dodane 46 minut temu

zobacz galerięfot. PAP / Andrzej GrygielKardynał Stanisław Dziwisz

opinie

 

W święto Bożego Ciała biskupi wystąpili w obronie polskiej rodziny i wolnych mediów. Kardynał Stanisław Dziwisz apelował o prawdę o Kościele i krytykował ugrupowania antykościelne oraz dyskryminację TV Trwam. – To smutny, poniżający paradoks, że katolicka stacja podlega dyskryminacji – mówił z kolei abp Sławoj Leszek Głódź. 

– Kościół poczuwa się do odpowiedzialności za losy świata. Pragniemy wychowywać i prowadzić każdego człowieka do ładu moralnego, do ładu w sferze wartości, prawdy i dobra – mówił kardynał podczas mszy św. w Krakowie kończącej procesję Bożego Ciała. W imię odpowiedzialności za dobro człowieka i społeczeństwa – jak stwierdził – „upomniał się o prawdę o Kościele”.

j

– Kościół jest dobrem wspólnym nas wszystkich; nikomu nie zagraża; nikomu nie odbiera wolności. (…) Dlatego trudno nam zrozumieć ludzi i ugrupowania, które na nieodpowiedzialnej krytyce i dyskryminacji Kościoła pragną zbić swój interes polityczny i zająć miejsce na scenie życia publicznego, nie mając nic innego i rozsądnego do ofiarowania – powiedział kardynał.

Telewizja Trwam prowadzi wielkie dzieło ewangelizacji, uczy wierności Bogu i Ojczyźnie, szacunku dla ludzi inaczej myślącychKardynał Stanisław Dziwisz

– Trudno zrozumieć ich alergię na punkcie wspólnoty Kościoła, który dla wszystkich, również dla nich, pragnie być domem, oparciem, pomocą w poszukiwaniu sensu życia i miejsca w świecie. Żadna ideologia, żaden program, żadna instytucja nie zastąpi w tym zakresie Kościoła – stwierdził metropolita.

„TV Trwam jest dyskryminowana”

Kardynał skrytykował „dyskryminację katechezy w szkole, obniżenie jej rangi pośród innych przedmiotów” wskazując, iż „szkoła nie przekazuje tylko wiedzy, ale także system wartości”. Wyraził zaniepokojenie dyskryminacją TV Trwam.

– Niepokoi nas swoista dyskryminacja katolickich środków przekazu, w szczególności zasłużonej Telewizji Trwam, dla której nie znalazło się miejsce na cyfrowym multipleksie, rzekomo z powodu niespełnienia niezbędnych warunków formalnoprawnych – powiedział w homilii.

– Wzniosłe hasła o wolności słowa dla wszystkich nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości. A przecież Telewizja Trwam przekazuje treści służące prawdziwemu dobru człowieka i narodu. Prowadzi wielkie dzieło ewangelizacji, uczy wierności Bogu i Ojczyźnie, szacunku dla ludzi inaczej myślących. Warto podkreślić, że z tym przesłaniem dociera do szerokich rzesz naszych rodaków żyjących za granicą – mówił metropolita.

– Co więcej – podkreślił – jest jedynym medium, które obszernie relacjonuje ważne wydarzenia z życia Kościoła powszechnego i lokalnego, dla których coraz częściej brakuje miejsca na antenach telewizji publicznej czy komercyjnej.

– Kościół nie chce przywilejów, chce neutralności, szacunku i należnych mu praw, także tych dotyczących tzw. medialnego ładu, także dla katolickich mediów, dla telewizji Trwam na multipleksie cyfrowym – mówił z kolei w Gdańsku abp Sławoj Leszek Głódź.

„Smutny, paraliżujący paradoks”

W homilii z okazji Bożego Ciała metropolita gdański zapowiedział, że „ten głos jeszcze mocniej zabrzmi po Euro, bo to jest naturalna powinność, którą powinien dyktować realizm, pluralizm i równość”.

To smutny, poniżający paradoks, że katolicka stacja o takim zasięgi i o takim znaczeniu podlega dyskryminacjiArcybiskup Sławoj Leszek Głódź

– To smutny, poniżający paradoks, że katolicka stacja o takim zasięgi i o takim znaczeniu podlega dyskryminacji – dodał. Za tę wypowiedź metropolita otrzymał oklaski.

– Tym, którzy atakują Kościół, mnożą insynuacje, spychają na margines, oskarżają i deprecjonują jego znaczenie, także w wymiarze społecznym, przypominamy: Kościół katolicki w naszej Ojczyźnie nie jest przygodnym bytem, anachronicznym spadkiem po przeszłych epokach – powiedział abp Głódź. Zwrócił uwagę, że „jest (Kościół – przyp. red.) rzeczywistością nadprzyrodzoną, która w ciągu wieków kształtowała naród, kulturę, tradycję i tożsamość.

Biskupi w sprawie Euro 2012

Hierarchowie odnieśli się też do rozpoczynających się mistrzostw Europy w piłce nożnej. – Przyjmijmy tych, którzy z tej okazji przyjeżdżają do Gdańska, aby etniczna różność objawiła się ponad podziałami, by we wspólnocie przeżywanych emocji odnaleźć motywy ogólnoludzkiej jedności – mówił abp Głódź.

Kard. Dziwisz zaapelował, by turniej Euro 2012 był czasem życzliwości i braterstwa. „Niech dojdą do głosu postawy i wartości, z których wyrosła nasza cywilizacja i kultura europejska” – powiedział.

Procesja Bożego Ciała w Krakowie rozpoczęła się mszą św. przed Katedrą Wawelską; według policji, w uroczystościach uczestniczyło ok. 12 tys. osób.

Archidiecezjalne obchody Bożego Ciała w Gdańsku rozpoczęła msza święta w Bazylice Mariackiej. Po nabożeństwie procesja przeszła ulicami śródmieścia.
(jpo)

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: