Zenobiusz-Samotny wilk

Przypomnienie o co walczymy,Budujcie bustery,róbcie orgonity !!!

Największe deszcze od 4 miesięcy

Posted by zenobiusz w dniu 6 grudnia 2011


http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/109937,najwieksze-deszcze-od-4-miesiecy

Największe deszcze od 4 miesięcy

Od kilku dni w całej Polsce występują opady deszczu i śniegu, które łagodzą trwającą od końca sierpnia posuchę. W Warszawie w ciągu ostatniej doby spadło najwięcej deszczu od 4 miesięcy.

Zgodnie z prognozami cyrkulacja atlantycka nad środkową Europą wreszcie się odblokowała. Zamiast mgieł, stojącego powietrza i posuchy, mamy opady, silny wiatr i świeże powietrze.

Nad Polską co chwilę przechodzą kolejne fronty atmosferyczne, które przynoszą nam największe opady od kilku miesięcy.

Na Śląsku, Ziemi Łódzkiej, Mazowszu, Pomorzu i Podlasiu w ciągu kilkudziesięciu godzin spadło kilkanaście litrów wody na metr kwadratowy ziemi.

Zdecydowanie najmocniej padało w rejonie Opola, gdzie suma opadów za dwa ostatnie dni wyniosła 20 litrów na metr kw.

W Warszawie, która przez wiele tygodni znajdowała się na czele listy najbardziej suchych miast w naszym kraju, spadło 13 litrów deszczu na metr kw. i były to największe opady od początku sierpnia, a więc od 4 miesięcy.

Nie wszędzie jednak padało na tyle solidnie. Najmniejsze sumy opadów odnotowaliśmy w regionach zachodnich i południowo-wschodnich. Mimo to nawet na Podkarpaciu, gdzie susza zbiera największe żniwo, spadły w dwie doby 1-2 litry wody na metr kwadratowy ziemi.

To jeszcze zbyt mało, aby sytuacja na polach, gdzie wschodzi zboże ozime, się znacząco poprawiła, ale dobre i to, zwłaszcza, że w perspektywie następnego tygodnia jeszcze trochę dopada. Niestety to właśnie południe i południowy wschód opadów musi się spodziewać najmniej.

Suma opadów do początku przyszłego tygodnia wyniesie od 5 do 10 litrów na metr kwadratowy. Na wyżej położonych obszarach poza deszczem spadnie śnieg, który może się utrzymywać przez całą dobę.

W pozostałych regionach kraju deszczu i śniegu spadnie więcej, przeważnie 15-25 litrów na metr kwadratowy. Największych opadów oczekujemy na zachodzie, głównie w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i zachodnim Pomorzu.

Tam w ciągu tygodnia suma opadów może sięgnąć 30-40 litrów na metr kw. To już całkiem przyzwoite ilości, które jakby nie było mogą sprawić, że grudzień będzie pierwszym miesiącem z nadmiarem opadów od lipca.

Nie można jednak nie podkreślić, że Pomorze do tej pory najskuteczniej ostawało się suszy spośród wszystkich regionów naszego kraju i tam opady są najmniej potrzebne. http://www.twojapogoda.pl

>>> Sprawdź ile jeszcze spadnie w Twojej okolicy

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: