Zenobiusz-Samotny wilk

Przypomnienie o co walczymy,Budujcie bustery,róbcie orgonity !!!

Trzymajcie mnie bo pęknę ze śmiechu.Niebo przysłoniły smugi lotnicze.

Posted by zenobiusz w dniu 17 listopada 2011


Wystarczy popatrzeć na radar lotniczy,

http://www.flightradar24.com/

by stwierdzić w obliczu ruchu nad tym rejonem,

że tylko niektóre samoloty zostawiają smugi.Komuś ten rejon

bez chmur musiał przeszkadzać,a że nie dało się tego

ukryć,mamy „uczone „wyjaśnienie.

Niebo przysłoniły smugi lotnicze

http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/109820,niebo-przyslonily-smugi-lotnicze

Niemal stojące powietrze podczas panowania pogodnego wyżu sprawia, że smugi pozostawiane przez samoloty nie zanikają, lecz utrzymują się przez dłuższy czas. Ciekawe wygląda to na zdjęciu satelitarnym.

Na wczorajszym zdjęciu satelitarnym, które zamieszczamy pod artykułem, widoczne są liczne smugi kondensacyjne nad południowym krańcem Szwecji.

Przyczyną ich takiej gęstości były warunki atmosferyczne panujące w regionie. W rejonie Oslo znajduje się centrum wyżu w którego centrum ciśnienie wynosi przeszło 1020 hPa.

Wyż sprawia, że powietrze praktycznie stoi, bo wiatr jest bardzo słaby zarówno przy gruncie, jak i na wysokości kilkuset metrów. Dodatkowo jest wilgotno, a więc pozostawiane przez samoloty smugi nie są się w stanie rozwiać i zostają zakonserwowane.

Wczoraj nad Malmö, Kristianstadem, Karlskroną i Göteborgiem szlaki lotnicze utrzymywały się przez cały dzień na błękitnym, z czasem coraz bardziej mętnym niebie. Dzisiaj podobną sytuację mamy nad Polską.

Smugi kondensacyjne powstają przede wszystkim wtedy, kiedy powietrze na pułapie lotu samolotu posiada dostatecznie niską temperaturę i wilgotność. Emitowane przez samolot spaliny posiadające dużą ilość pary wodnej powstałej w procesie spalania się materiałów pędnych, ulegają ochłodzeniu.

Następuje wówczas skraplanie się pary wodnej, a drobne kropelki zamarzają, co powoduje powstanie charakterystycznego szlaku. Najłatwiej zjawisko to tworzy się w powietrzu pełnym pyłów i zanieczyszczenia.

Dlatego większość smug utrzymuje się na niebie podczas panowania pogodnego wyżu, tak jak ma to miejsceobecnie. Im powietrze jest mniej zanieczyszczone, tym smugi szybciej zanikają, a często w ogóle się nie tworzą.

Nie ma ich w momencie, kiedy krople nie są w stanie osadzić się na pyłach unoszących się w powietrzu. Swoje obserwacje najlepiej więc prowadzić z użyciem mapy zanieczyszczenia powietrza.

Od 3 miesięcy smug kondensacyjnych nad środkową Europą jest więcej niż zwykle, co ma związek z długotrwałym panowaniem stabilnych wyżów. Często pojawiają się chmury warstwowe, wiatr jest słaby, tworzą się zanieczyszczenia i liczne smugi lotnicze. http://www.twojapogoda.pl


Zdjęcie satelitarne smug kondensacyjnych nad południową Szwecją. Dane: TwojaPogoda.pl

Reklamy

Komentarze 3 to “Trzymajcie mnie bo pęknę ze śmiechu.Niebo przysłoniły smugi lotnicze.”

 1. AQQ said

  Lotnicy, którzy wykonywali pracę*rozsiewania chemtrails założyli stowarzyszenie z powodu zaistniałych chorób(nie pamiętam nazwy teraz jak znajdę- napiszę)

 2. fff said

  Lotnicy nic nie rozsiewali, smugi kondensacyjne są zjawiskiem naturalnym.

  • zenobiusz said

   Serdecznie dziękuję,za tą cenną informację,zrewanżuję się wiadomością, że dzieci znajduje się w kapuście,ale proszę o tym nikomu nie mówić 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: